| Diagonala ? | 14 inch |
| Rezolutie ? | 1920x1200 |
| Tipul matricei de ecran | UWVA |
| Tip | notebook |
| Frecvența ecranului | 60 Hz |
| Tip de ecran de acoperire | Anti-Glare |
| Tip procesor | AMD Ryzen™ 3 |
| Procesor | 210 |
| Număr de nuclee | 4 |
| Frecvență procesor | 3 GHz |
| Frecvență procesor (Turbo Boost) | 4.7 GHz |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Tip memorie | DDR5 |
| Dispozitiv de stocare | PCIe M.2 NVMe |
| SSD Disc | 512 Gb |
| Tip memorie video ? | integrata |
| Capacitatea bateriei | 56 Wh |
| USB Type-C DisplayPort | da |
| Port HDMI ? | da |
| USB type C | da |
| Wi-Fi ? | da |
| Bluetooth | da |
| Culoare exterior | argintiu |
| Dimensiuni | 319x224x17 mm |
| Greutate | 1.4 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | HP |









