Caracteristici generale
| Format | ATX |
| CPU Socket | LGA1700 |
| Faze de alimentare | 17 |
| Radiator VRM | da |
| Chipset | Intel Z790 |
| Tip de Memorie | DDR5 |
| Форм-фактор памяти | DIMM |
| Sloturi memorie | 4 |
| Frecvență maximă a memoriei | 5333 MHz |
| Regim de lucru RAM | 2 canale |
| Memorie maximă | 128 GB |
| HDMI | 2 |
| DisplayPort | 1 |
| USB 3.2 | 6 |
| USB type C | 2 |
| Wi-Fi | da |
| Bluetooth | da |
| Porturi SATA III | 4 |
| Slot M.2 | 4 |
| Sloturi PCI-E 1x | 2 |
| Sloturi PCI-E 4x | 1 |
| Sloturi PCI-E 16x | 2 |
| Suport PCI Express | 5 |
| Conectori PCI-E din oțel | da |
| Suport CrossFire (AMD) | da |
| Dimensiuni | 30.5x24.4 cm |
Alte informații
| Garanție | 24 luni |
| Greutatea brută | 1.95 kg |
| Producător | Asus |
| Cod EAN | 197105014503, 4711081941088, 4711387014509 |
Specificațiile și imaginile produsului Placă de bază Asus TUF Gaming Z790-Plus Wi-Fi sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.