| Tip | Li-ion |
| Capacitatea bateriei | 7200 mAh |
| Tensiunea | 11.4 V |
| Număr celule | 6 |
| Putere | 86 Wh |
| Brand compatibil | Dell |
| Model compatibil | XPS 15 9500 , XPS 15 9510 , XPS 15 9520 , XPS 15 9530 , Precision 5550 , Precision 5560 , Precision 5570 , Alienware m15 R3 , Alienware m15 R4 , Alienware m17 R3 , Alienware m17 R4 |
| Greutate | 340 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Oem |