| Tip | Li-ion |
| Capacitatea bateriei | 3500 mAh |
| Tensiunea | 11.4 V |
| Număr celule | 3 |
| Putere | 42 Wh |
| Brand compatibil | Dell |
| Model compatibil | 13 5368 , 13 5378 , 13 5379 , 15 5565 , 15 5567 , 15 7569 , 15 7579 , 17 5767 |
| Greutate | 270 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Oem |
| Cod EAN | 2009884994472 |