| Tip | Li-ion |
| Capacitatea bateriei | 4590 mAh |
| Tensiunea | 11.55 V |
| Număr celule | 3 |
| Putere | 53 Wh |
| Brand compatibil | Acer |
| Model compatibil | Aspire 3 A315-58 , Aspire 5 A515-45 , Aspire 5 A515-45G , Aspire 5 A515-56 , Aspire 5 A515-56G , Aspire 5 A515-56T , Aspire 7 A515-42G , Swift 3 SF314-43 , Swift 3 SF314-511 , Swift 3 SF314-512 , TravelMate Spin B3 TMB311-32 , TravelMate Spin B3 TMB311R-32 , TravelMate Spin B3 TMB311RN-32 , TravelMate Spin B3 TMB311RNA-32 , TravelMate P2 TMP214-41 , TravelMate P2 TMP214-41-G2 , TravelMate P2 TMP214-41-G3 , TravelMate P2 TMP215-41 |
| Greutate | 410 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Oem |