| Tip | Li-ion |
| Capacitatea bateriei | 4500 mAh |
| Tensiunea | 11.4 V |
| Număr celule | 3 |
| Putere | 51.3 Wh |
| Brand compatibil | Lenovo |
| Model compatibil | IdeaPad S340-14 , IdeaPad S340-15 , IdeaPad C340-15 , IdeaPad Flex-15 , Xiaoxin 14 , Xiaoxin 15 |
| Greutate | 220 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Oem |





