Caracteristici generale
| Tensiune | 12 V |
| Capacitate | 50 Ah |
| Curent de pornire | 450 A |
| Polaritate borne | «1» |
| Baza bacului | В13 |
| Lungime | 207 mm |
| Lățime | 175 mm |
| Înălțime | 190 mm |
Alte informații
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Exide |
Specificațiile și imaginile produsului Acumulatoar auto Exide Excell EB501 sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.