| Tip | scaun cu rotile |
| Vârstă | pentru adulti |
| Lățimea scaunului | 390 mm |
| Inaltimea totala | 960 mm |
| Adâncimea totală | 1075 mm |
| Înălțime scaunului max. | 460 |
| Numărul de roți | 4 |
| Diametrul roții | 100 mm, 150 mm |
| Material | aluminiu , nailon |
| Culoare | negru/galben |
| Max. greutatea suportată | 100 kg |
| Greutate | 6.7 kg |
| Producător | Herdegen |
