Caracteristici generale
| Tip | verticală |
| Capacitate maximă de încărcare | 6 kg |
| Display | da |
| Uscator | nu |
| Clasa de eficiență energetică | C |
| Viteza maximă de centrifugare | 1000 rpm |
| Consum de apă | 43 litri |
| Nivel de zgomot la centrifugare | 78 dB |
| Numar programe de spalare | 14 |
| Culoare | alb |
| Culoare uşă | alb |
| Înălţime | 90 cm |
| Lăţime | 40 cm |
| Adâncime | 60 cm |
| Greutate | 53 kg |
Specificațiile și imaginile produsului Maşina de spălat rufe Whirlpool NTDLR 6040S PL/N sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.