Caracteristici generale
| Tip | turistic |
| Material de mâner | plastic |
| Mâner de culoare | bordo |
| Material de lamă | oțel carbon |
| Duritatea oțelului | 60 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 206 mm |
| Lungimea lamei | 91 mm |
| Grosimea lamei | 2 mm |
| Tecii/pungă de | da |
| Greutate | 110 g |
Alte informații
| Greutatea brută | 0.11 kg |
| Producător | Morakniv |
| Cod EAN | 7391846015024 |
Specificațiile și imaginile produsului Cuțit Morakniv Basic 511 (12147) sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.