Bicicleta de echilibru Baby Bike este concepută pentru cei mai mici cicliști. Datorită cadrului special conceput și greutății foarte reduse, Baby Bike este potrivită pentru copiii de la 1 an. Este ideală pentru perioada în care copilul învață să mențină echilibrul și să coordoneze mișcările întregului corp. Este cea mai bună alternativă la o bicicletă cu roți laterale, deoarece mai târziu, mersul pe o bicicletă obișnuită va fi mult mai ușor. Utilizarea roților duble și a unui cadru din oțel durabil o face stabilă și sigură. Șezutul din spumă, cu formă ergonomică, este decorat cu un model drăguț și este plăcut de moale. Baby Bike este echipată cu un sistem de blocare a ghidonului, așa că nu trebuie să vă faceți griji cu privire la o cădere necontrolată atunci când micul dvs. atlet începe să învețe să manevreze. Roțile duble din spumă absorb perfect denivelările și oferă o tracțiune perfectă pe orice suprafață.
Suprafața cadrului metalic stabil și extrem de ușor este tratată cu o metodă de vopsire prin pulverizare non-toxică, care asigură o durabilitate mai mare și rezistență la zgârieturi.
| Vârstă | 1-3 |
| Numărul de roți | 4 |
| Greutate maximă | 20 kg |
| Diametrul roților | 5.9 " |
| Tip roți | poliuretan |
| Culoare | albastru deschis |
| Limitator de direcție | da |
| Dimensiuni | 45x19x40 cm |
| Producător | Baby Mix |
| Cod EAN | 8596164124376 |









