| Tipul deplasării | manual |
| Puterea electric | 1200 W |
| Lățimea tăierii | 32 cm |
| Reglarea înălțimii de tăiere | da |
| Trepte reglare | 3 |
| Înălțimea minimală de tăiere | 20 mm |
| Înălțimea maximală de tăiere | 60 mm |
| Colector de iarbă | da |
| Volum colectare iarbă | 30 l |
| Greutate | 7.4 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Black&Decker |
| Cod EAN | 5035048682685 |









