Bendix Z-10 - 190N se potrivește pentru motoarele diesel ale motocultoarelor și tractoarelor cu puterea de 10 CP cu răcire pe apă. Se potrivește pentru coroanele volantelor cu un număr de dinți de 118 buc. Numărul de dinți (buc.) - 10 Diametrul pe dinți (mm) - 36 Diametrul manșonului (mm) - 14 Lungimea (mm) - 60 Canelurile interne (buc.) - 12 Greutatea (gr.) - 323
| Tip | bendix |
| Motor | 190N |
| Tipul motorului | diesel |
| Răcirea motorului | apă |
| Nod | sistem de lansare |
| Material | metal |
| Diametrul exterior | 14 mm |
| Lungimea | 60 mm |
| Greutate | 323 g |
| Garanție | 12 luni |
| Producător | TATA |









