Caracteristici generale
| Tipul deplasării | cu autopropulsie |
| Tip motor | 4 timpi |
| Capacitatea cilindrica | 150 cm3 |
| Puterea motorului | 3.1 c.p. |
| Turația în gol | 2900 min‾¹ |
| Capacitatea rezervorului de combustibil | 0.8 l |
| Sistem de pornire | demaror manual |
| Lățimea tăierii | 51 cm |
| Reglarea înălțimii de tăiere | da |
| Trepte reglare | 7 |
| Înălțimea minimală de tăiere | 30 mm |
| Înălțimea maximală de tăiere | 80 mm |
| Colector de iarbă | da |
| Volum colectare iarbă | 30 l |
| Mulcire | da |
| Suprafaţa recomandată | 1800 m2 |
| Greutate | 36.3 kg |
Alte informații
| Garanție | 24 luni |
| Producător | AL-KO |
| Cod EAN | 4003718356854 |
Specificațiile și imaginile produsului Maşina de tuns gazonul pe benzină AL-KO Premium 524 SP-B (123061) sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.