| Volumul cilindrului | 25.4 cm3 |
| Tip motor | 2 timpi |
| Putere | 1 L.sec |
| Capacitatea rezervorului de combustibil | 230 ml |
| Capacitatea rezervorului de lubrifiere a lanțului | 210 ml |
| Lungimea lamei | 300 mm |
| Viteza de rotație a lanțului | 23 m/sec |
| Pas de lanț | 3/8 " |
| Greutatea | 3.8 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Sequoia |









