| Puterea motorului | 2400 W |
| Cai putere | 3 hp |
| Volume motorului | 58 cm³ |
| Rezervorul de benzină | 0.55 l |
| Motor | 2-timpi |
| Viteza rotatiei | 4900 min-1 |
| Diametrul ext. al discului | 300 mm |
| Diametrul int. al discului | 25 mm |
| Adâncimea maximă de tăiere | 105 mm |
| Greutatea | 16 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Kraft&Dele |









