| Putere | 450 W |
| Turaţie la mersul în gol | 7300 min-1 |
| Amplasare motor | jos |
| Cerc de tăiere | 25 cm |
| Tip tăietor | fir de tăiere |
| Diametru fir de taiere | 1.6 mm |
| Mâner telescopic | da |
| Roți pliante | nu |
| Greutate | 2.86 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Black&Decker |
| Cod EAN | 5035048680940 |









