Proiectoarele din seria CANTAR impresionează prin designul lor atemporal și versatilitatea lor. Datorită capului de iluminat mobil, lampa de tavan sau de perete cu un singur spot este ideală ca sursă suplimentară de lumină în bucătărie sau în încăperi mici, creând o atmosferă confortabilă în locuința dumneavoastră.
Este compatibilă atât cu racordarea fixă, cât și cu utilizarea prin cablu cu priză (acesta nu este inclus în pachet). Culoarea alb mat oferă corpului de iluminat un aspect ușor și discret, care se integrează perfect în orice stil de interior.
Pentru o iluminare eficientă din punct de vedere energetic, se recomandă utilizarea surselor de lumină LED. Acestea sunt o alternativă ideală la becurile cu halogen tradiționale, oferind o calitate excelentă a luminii și economii de energie de până la 80%. De asemenea, sursele LED se remarcă printr-o durată lungă de viață și un nivel redus de emisie de căldură, contribuind astfel la protejarea mediului înconjurător.
| Serie | Cantar |
| Diametru | 54 mm |
| Lăţime | 80 mm |
| Adâncime | 135 mm |
| Înălţime | 95 mm |
| Tip patron | GU10 |
| Numărul de lămpi | 1 |
| Tip lampă | halogen , LED |
| Factor de protecţie | IP20 |
| Max. puterea lămpii | 50 W |
| Material plafon | metal |
| Culoare plafon | negru |
| Materialul carcasei | metal |
| Culoarea carcasei | negru |
| Specificații | Producator: Germania |
| Producător | Trio |
| Cod EAN | 2100001811587, 4017807615883 |








