| Tip | canelură |
| Cantitatea | 1 |
| Material prelucrat | lemn |
| Material de frezare | oțel |
| Înălțime de lucru | 4 mm |
| Diametrul frezei | 40 mm |
| Diametrul tijei | 8 mm |
| Numărul de muchii de tăiere | 2 buc. |
| Tip freză | cilindric |
| Tipul tăietorului | terminal |
| Rotirea frezei | dreapta |
| Rulment | da |
| Producător | CMT |









