Setul TROPICAL conține o pernă și o plapumă. Disponibil în 2 culori: mentă și pudră.
Perna este ușoară, de duritate medie. Husa este confecionată din microfibă care imită bumbacul moale spalat. Umplutura conține poliester siliconizat în formă de bilă.
Plapuma este respirabilă, cu un aspect placut. Blatul este din microfibră cu efect de bumbac spălat, umplutura este din material poliester siliconat.
Set Tropical are o serie de avantaje care-i fac necesară prezența în orice casă:
Calitate și confort
Atât perna cât și pătura sunt bine cusute. Umplutura lor este distribuită uniform pe întreaga suprafață.
Practicitate
Atât pernele, cât și plapuma pot fi spălate și centrifugate într-o mașină de spălat. Acestea nu își pierd proprietățile funcționale și estetice.
Securitate
Setul este potrivit atât pentru adulți, cât și pentru copii. Materialele folosite sunt sigure pentru sănătate și nu pot fi surse de alergii sau provoca iritații de niciun fel. Siguranța colecției este confirmată de către certificatul OEKO-TEX® STANDARD 100.
| Tip | pentru adulți |
| Plapumă | da |
| Numărul de articole incluse | 2 |
| Sezon | demisezon |
| Material husa păturii | microfibra |
| Umplutură păturii | fibre de poliester siliconate |
| Lungimea păturii | 210 cm |
| Lățimea păturii | 140 cm |
| Culoare pătură | roz |
| Număr de perne | 1 |
| Material husa pernă | microfibra |
| Umplutură pernă | fibre de poliester siliconate |
| Forma pernei | dreptunghiulară |
| Lungimea pernei | 70 cm |
| Lățimea pernei | 50 cm |
| Culoarea pernei | roz |
| Hipoalergenic | da |
| Greutate | 2000 gr |
| Producător | MobiCasa |









