| Format | ATX |
| CPU Socket | AM5 |
| Faze de alimentare | 20 |
| Radiator VRM | da |
| Chipset | AMD X870 |
| Tip de Memorie | DDR5 |
| Форм-фактор памяти | DIMM |
| Sloturi memorie | 4 |
| Frecvență maximă a memoriei | 8000 MHz |
| Regim de lucru RAM | 2 canale |
| Memorie maximă | 256 GB |
| HDMI | 1 |
| DisplayPort | 1 |
| USB 2.0 | 6 |
| USB 3.2 | 7 |
| USB type C | 1 |
| RJ-45 LAN | 1 |
| Wi-Fi | da |
| Bluetooth | da |
| Audio integrat | Realtek ALC1220 |
| Porturi SATA III | 4 |
| Slot M.2 | 4 |
| Sloturi PCI-E 16x | 3 |
| Moduri PCI-E | 16x/4x/2x |
| Suport PCI Express | 5 |
| Conectori PCI-E din oțel | da |
| Dimensiuni | 30.5x24.4 cm |
| Garanție | 24 luni |
| Greutatea brută | 1 kg |
| Producător | Gigabyte |
| Cod EAN | 4719331864811 |









