| Tipul de combustibil | benzină |
| Tip pornire | manual , electric |
| Tensiune | 220 V |
| Tip motor | 4 timpi |
| Volumul motorului | 389 cm³ |
| Sistem racire | cu aer |
| Capacitate rezervor | 25 l |
| Puterea activă | 5.5 kW |
| Putere maxima | 6.5 kW |
| Voltmetru | da |
| Greutate | 78 kg |
| Garanție | 12 luni |
| Producător | EMTOP |









