Caracteristici generale
| Tipul de combustibil | benzină |
| Tip pornire | manual |
| Tensiune | 230 V |
| Tip motor | 4 timpi |
| Număr cilindri | 1 |
| Volumul motorului | 120 cm³ |
| Putere | 3.7 hp |
| Sistem racire | cu aer |
| Capacitate rezervor | 6 l |
| Capacitate baie de ulei | 0.45 l |
| Система стабилизаций напряжения | invertor |
| Puterea activă | 2.5 kW |
| Putere maxima | 2.8 kW |
| Puterea de curent | 8.3 А |
| Voltmetru | da |
| Greutate | 20 kg |
Specificațiile și imaginile produsului Generator de curent Evotools DIG 2800 sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.