| Tipul de combustibil | benzină |
| Tip pornire | manual , electric |
| Tensiune | 220 V |
| Tip motor | 4 timpi |
| Număr cilindri | 1 |
| Volumul motorului | 212 cm³ |
| Putere | 7 hp |
| Sistem racire | cu aer |
| Capacitate rezervor | 12.5 l |
| Puterea activă | 2.8 kW |
| Putere maxima | 3 kW |
| Puterea de curent | 16 А |
| Voltmetru | da |
| Dimensiuni (LxÎxA) | 620x485x475 mm |
| Greutate | 48 kg |
| Garanție | 12 luni |
| Producător | Norwik |









