Dahua DH-P5F-PV este o cameră IP Wi-Fi rotativă cu o rezoluție de aproximativ 5 MP, potrivită pentru supravegherea exterioară și interioară. Echipată cu un senzor mare 1/1.8″ CMOS și obiectiv fix de 3.6 mm, aceasta oferă o imagine clară cu un unghi larg de vizualizare (~89.5° orizontal și ~51° vertical).
Camera poate face panoramare până la 345° și înclinare până la 90°, oferind acoperire mare fără dispozitive suplimentare. Tehnologia WizColor și luminile LED calde integrate permit imagini color în condiții de noapte până la ~30 m, fără iluminare externă.
Modelul suportă compresia video Smart H.265+ / H.264+, comunicație bidirecțională prin microfon și difuzor încorporate și stocare pe MicroSD până la 512 GB. Se poate conecta prin Wi-Fi 2.4 GHz (Wi-Fi 6) sau prin cablu Ethernet, iar carcasa robustă cu protecție IP66 îl face potrivit pentru exterior.
Această cameră este ideală pentru monitorizarea curților, parcărilor, zonele exterioare ale caselor sau spațiilor comerciale unde sunt necesare imagini detaliate, control flexibil și acces facil de pe dispozitive mobile.
| Tip | digital |
| Locul de instalare | interior , exterior |
| Tip carcasa | sferic |
| Tip matricei | CMOS |
| Dimensiunea matricei | 1/1.8 " |
| Rezoluția senzor | 5 Mp |
| Сomprimare video | Smart H.265+ , Smart H.264+ , H.265 , H.264 , MJPEG |
| Rezoluția maximă | 2560х1920 |
| Rata maximă a cadrelor | 15 fps |
| Distanță focală | 3.6 mm |
| Unghi de vizionare (vertical) | 51 ° |
| Unghi de vizionare (orizontal) | 89.5 ° |
| Unghi de înclinare verticală | 90 ° |
| Unghi de rotire orizontală | 345 ° |
| Wi-Fi | da |
| 3G/4G | da |
| Mod de noapte | da |
| Microfon încorporat | da |
| Difuzoare încorporate | da |
| Înregistrarea pe card | da |
| Alimentare PoE | nu |
| Dimensiuni | 153.5х129.3 mm |
| Greutatea | 600 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Dahua |









