| Curent nominal | 315 A |
| Numărul de poli | 3 |
| Tensiunea nominală de funcționare | 400 В |
| Tip de tensiune | AC |
| Secțiunea transversală maximă a conductorului | 6 мм² |
| Cuplul de prindere a șuruburilor | 30-44 Nm |
| Rezistenta la uzura | 8000 |
| Tensiunea nominală de impuls | 12 kV |
| Capacitate nominală de rupere | 15 кА |
| Frecvența nominală | 50 Hz |
| Grad de protecție | 20 IP |
| Poziția de lucru | vertical |
| Suporturi pentru șină DIN | 35х7.5 |
| Interval de temperatură de funcționare | -40...50 С° |
| Marimea | 184х203х215 мм |
| Producător | IEK |









