| Tip | electromecanica |
| Broderie | da |
| Tip suveica | pendulatoriu verticala |
| Numărul operațiuni de cusut | 15 |
| Viteza broderiei | 450 lin/min |
| Executare buclă | semiautomata |
| Tipuri de butoniere | 1 |
| Înălțimea de ridicare a unui picior | 11 mm |
| Reglare lungime tighel | da |
| Lungime tighel | 4 mm |
| Lăţimea maximă cusatura | 5 mm |
| Revers | da |
| Iluminare | da |
| Putere | 70 W |
| Material carcasă | plastic |
| Culoare | alb |
| Greutate | 5.7 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Janome |









