Retrăiește magia filmului cu impozantul dragon Red Death! Creat cu detalii autentice inspirate din film, dragonul are aripi sfâșiate în zbor și maxilare care mușcă – pentru o experiență de joacă plină de acțiune.
Surpriza ascunsă: salvează o figurină exclusivă mini-Toothless, eliberând-o din compartimentul secret ascuns în burtica dragonului după ce este „înghițită”.
Joaca devine o aventură imaginară fără limite! Creează povești originale și adună întreaga colecție de dragoni din lumea fantastică a lui Berk.
| Tip | dragon |
| Numărul in set | 2 buc |
| Material | plastic |
| Vârstă minimă | 4 ani |
| Dimensiuni jucarie | 30.5 cm |
| Dimensiuni ambalaj | 31,1x27,3x24,1 cm |
| Greutate | 830 g |
| Producător | Spin Master |
| Cod EAN | 681147061323 |









