| Format | ATX |
| CPU Socket | LGA1851 |
| Faze de alimentare | 20 |
| Radiator VRM | da |
| Chipset | Intel Z890 |
| Tip de Memorie | DDR5 |
| Форм-фактор памяти | DIMM |
| Sloturi memorie | 4 |
| Frecvență maximă a memoriei | 8666 MHz |
| Regim de lucru RAM | 2 canale |
| Memorie maximă | 256 GB |
| USB 2.0 | 6 |
| USB 3.2 | 5 |
| USB type C | 2 |
| RJ-45 LAN | 1 |
| Interfață Thunderbolt | da |
| Porturi SATA III | 4 |
| Slot M.2 | 4 |
| Sloturi PCI-E 1x | 1 |
| Sloturi PCI-E 4x | 2 |
| Sloturi PCI-E 16x | 1 |
| Suport PCI Express | 5 |
| Conectori PCI-E din oțel | da |
| Dimensiuni | 30.5x24.4 cm |
| Garanție | 24 luni |
| Greutatea brută | 2.5 kg |
| Producător | ASRock |
| Cod EAN | 4710483947537 |









