| Format | ATX |
| CPU Socket | LGA1151 |
| Chipset | Intel B250 |
| Tip de Memorie | DDR4 |
| Форм-фактор памяти | DIMM |
| Sloturi memorie | 2 |
| Frecvență maximă a memoriei | 2400 MHz |
| Regim de lucru RAM | 2 canale |
| Memorie maximă | 32 GB |
| Conectoare externe | PS/2 x2 , USB 3.0 x4 , USB 2.0 Port x4 , DVI-D x1 , LAN Port x1 , Audio Jacks x3 |
| PS/2 | 1 |
| DVI | 1 |
| USB 2.0 | 4 |
| USB 3.0 | 4 |
| RJ-45 LAN | 1 |
| Audio integrat | Realtek ALC887 |
| Porturi SATA III | 6 |
| Sloturi PCI | 12 |
| Sloturi PCI-E 1x | 11 |
| Sloturi PCI-E 16x | 1 |
| Suport PCI Express | 3 |
| Dimensiuni | 29.5 x 21 cm |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Biostar |