| Format | ATX |
| CPU Socket | AM4 |
| Faze de alimentare | 13 |
| Radiator VRM | da |
| Chipset | AMD B550 |
| Tip de Memorie | DDR4 |
| Форм-фактор памяти | DIMM |
| Sloturi memorie | 4 |
| Frecvență maximă a memoriei | 3200 MHz |
| Regim de lucru RAM | 2 canale |
| Memorie maximă | 128 GB |
| USB 2.0 | 6 |
| USB 3.2 | 4 |
| USB type C | 2 |
| RJ-45 LAN | 1 |
| Audio integrat | 7.1 CH HD Realtek |
| Porturi SATA III | 4 |
| Slot M.2 | 2 |
| Sloturi PCI-E 16x | 5 |
| Suport PCI Express | 4 |
| Dimensiuni | 30.5x24.4 cm |
| Garanție | 24 luni |
| Greutatea brută | 1.45 kg |
| Producător | Gigabyte |
| Cod EAN | 4719331868208 |









