| Numărul de poli | 3 |
| Tensiunea nominală Ue | 230 V |
| Curent nominal Ie | 400 A |
| Frecvența nominală | 50/60 Hz |
| Tensiunea nominală de izolație Ui | 400 V |
| Capacitate de comutare finală Icu | 3500 А |
| Durabilitatea comutării (electrică/mecanică) | 10000 |
| Conectarea dispozitivelor suplimentare | da |
| Grad de protecție | 30 IP |
| Suporturi pentru șină DIN | 35х7.5 |
| Poziția de lucru | orice |
| Gama de temperatură de funcționare | -25...+55 С° |
| Producător | IEK |









