Seifuri MB din seria MINI SAFE sunt fabricate de compania "Technomax"(Italia) - destinate pentru păstrarea cheilor, cecurilor şi lucrurilor mici. Mini-seifuri MB/0 pot fi instalate în mobilă precum şi în perete(fotogalerie). Pentru instalarea in perete în set de livrare se conţine placa din oţel care se monteaza pe partea posterioara a seifului cu şuruburi.
Grosimea uşii şi a panoului frontal -10 mm.
Grosimea pereţilor corpului - 2 mm.
Lăcată cu cheie are mecanism cu 6 verturi. Cheia nu poate fi scoasă , dacă lăcată este deschisă. 3 Bolţuri din oţel nichelat Ø10 mm. Găuri pentru ancorare pe partea posterioară. Piesele de ancorare se conţin în setul de livrare. Placa din oţel pentru montarea în perete. Acoperire termopulbere.
| Tip | pentru mobilier |
| Seria ? | MINI SAFE |
| Grosimea ușii și panoul frontal | 10 mm |
| Diametrul bolţuri rotative | 10 mm |
| Tip încuietoare | cu cheie |
| Număr de sertare | 1 |
| Culoare | albastru |
| Dimensiuni (ÎxLxA) | 130x220x120 mm |
| Dimensiuni interioare (Î xLxA) | 125x215x90 mm |
| Greutate | 4 kg |
| Volum | 2.5 l |
| Altele | acoperire termopulbere |
| Producător | Technomax |









