| Putere | 900 W |
| Numărul de utilizatori | până la 5 |
| Tipul tăierii | încrucișată |
| Nivelul de securitate DIN 32757 | 3 |
| Nivelul de securitate DIN 66399 | P-4 |
| Lățimea de intrare a hârtiei | 220 mm |
| Dimensiunea fragmentului de hârtie | 4x10 mm |
| Nr. de foi distructibile concomitent (70g/m2) | 11 |
| Viteza de tăiere | 1.5 m/min |
| Ciclul de lucru | 60 minute |
| Timp de pauză | 40 minute |
| Pornire automată | da |
| Autostop | da |
| Revers | da |
| Protecție la supraîncălzire | da |
| Dimensiuni (L×G×Î) | 517x330x400 mm |
| Volumul coşului | 29 l |
| Masă | 12.3 kg |
| Producător | ProfiOffice |
| Cod EAN | 4044526919459 |









