| Putere | 3 hp |
| Capacitatea motorului | 139 cm³ |
| Numărul de cicluri | 2-timpi |
| Capacitatea rezervorului | 1.3 l |
| Capacitate rezervorului de ulei | 500 ml |
| Cerc de tăiere | 25.5 cm |
| Tipul instrumentului de tăiere | cuțit , fir de tăiere |
| Tip tijă | drept |
| Tip mâner | în formă de U |
| Greutate | 8 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | RTRMAX |









