Vanele cu patru căi din seria VRB142 sunt potrivite pentru controlul bipolar. Fabricate din alamă de înaltă rezistență, acestea sunt potrivite pentru utilizarea în sistemele de încălzire și răcire. Sunt ideale pentru utilizarea cu actuatoarele și regulatoarele ESBE.
| Tip | supapă |
| Destinație | alimentare cu apă , încălzire |
| Material | alamă |
| Diametrul filetului | 1 1/2" |
| Diametru | 32 mm |
| Conexiune filetului | extern |
| Presiunea maximă | 10 bar |
| Culoare | auriu |
| Producător | Esbe |









