Caracteristici generale
| Volumul cilindrului | 81 cm3 |
| Tip motor | 2 timpi |
| Putere | 6 L.sec |
| Turația în gol | 2500 min‾¹ |
| Capacitatea rezervorului de combustibil | 900 ml |
| Consum de combustibil | 1.6 l/h |
| Capacitatea rezervorului de lubrifiere a lanțului | 500 ml |
| Ungere automată a lanțului | da |
| Lungimea lamei | 500 mm |
| Viteza de rotație a lanțului | 21.4 m/sec |
| Pas de lanț | 3/8 " |
| Сanelură de lanț | 1.5 mm |
| Numărul de legaturi | 72 |
| Nivelul de zgomot | 118 dB |
| Bujie | Champion RCJ7Y ,
NGK BPMR7A |
| Pornire ușoară | da |
| Tensionarea lanțului fără unelte | da |
| Greutatea | 7.5 kg |
Specificațiile și imaginile produsului Ferăstrău cu lanţ pe benzină Husqvarna 281XP 20 20 SN 3/8 1.5mm C85 (965801402) sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.