Deplumarea păsărilor este o operațiune care consumă foarte mult timp. Deplumatorul EU PRO A simplifică acest proces, economisind timp și energie.
Păsările sunt procesate într-un tambur cilindric larg, echipat cu un disc rotativ. Pe disc și pe pereții tamburului sunt instalate mai multe rânduri de degete de cauciuc (EU PROFI A), care asigură o îndepărtare rapidă și eficientă a penelor.
De asemenea, mașina este dotată cu un sistem de evacuare a penelor printr-un orificiu special.
Funcții principale:
Motor electric de 1500 W pentru performanțe de top.
- Material de calitate
Fabricat din oțel inoxidabil, oferind durabilitate și rezistență la coroziune.
- Mobilitate
Dotat cu roți pentru a fi ușor de deplasat oriunde este nevoie
- Degete premium
Echipat cu 164 de degete de cauciuc EU PROFI A, pentru o deplumare rapidă și eficientă.
- Rezistent la apă
Comutator pornire/oprire impermeabil pentru siguranță în utilizare.
Conceput pentru un confort maxim, asigură îndepărtarea penelor în doar 15 secunde !
| Tip | deplumator pasari |
| Tip de instalatie | pe podea |
| Putere | 1500 W |
| Numarul degetelor | 164 buc. |
| Diametru cuvei | 50 cm |
| Timp de deplumare | 15 sec |
| Greutate | 31 kg |
| Producător | Des Champs |









