| Tip | pentru bărbați |
| Mecanism | mecanic automat |
| Display | săgeți |
| Rezistență la apă | 30 m |
| Forma carcasei | rotund |
| Materialul corpului | inox |
| Culoarea cadranului | negru |
| Material de brățară | piele |
| Culoare carcasei | argintiu |
| Culoarea curelei | maro |
| Geam | safir |
| Dimensiune carcasă | Ø42 mm |
| Greutate | 98 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Bulova |
| Cod EAN | 042429581371 |









