| Tip | unisex |
| Mecanism | cuarț |
| Display | digital |
| Rezistență la apă | 30 m |
| Forma carcasei | dreptunghiular |
| Materialul corpului | plastic |
| Culoarea cadranului | negru |
| Material de brățară | inox |
| Culoare carcasei | argintiu |
| Culoarea curelei | transparent |
| Geam | plastic |
| Calendar | da |
| Alarmă | da |
| Cronometru | da |
| Iluminare | electroluminiscenta |
| Dimensiune carcasă | 39.4x36.3x9.7 mm |
| Greutate | 25 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Casio |









