| Tip | pentru bărbați |
| Mecanism | cuarț |
| Display | combinat |
| Rezistență la apă | 30 m |
| Forma carcasei | dreptunghiular |
| Materialul corpului | plastic |
| Culoarea cadranului | negru |
| Material de brățară | inox |
| Culoare carcasei | argintiu |
| Culoarea curelei | argintiu |
| Geam | acril |
| Cronograf | da |
| Calendar | da |
| Alarmă | da |
| Precizie | ± 30 secunde pe luna |
| Dimensiune carcasă | 40х32х8 mm |
| Greutate | 52 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Casio |
| Cod EAN | 4549526326400 |









