| Tip | unisex |
| Mecanism | cuarț |
| Display | digital |
| Rezistență la apă | 30 m |
| Forma carcasei | dreptunghiular |
| Materialul corpului | plastic |
| Culoarea cadranului | negru |
| Material de brățară | inox |
| Culoare carcasei | argintiu |
| Culoarea curelei | negru |
| Geam | plastic |
| Calendar | da |
| Alarmă | da |
| Cronometru | da |
| Semnalul sonor | orar |
| Dimensiune carcasă | 43.2x34.4x8.2 mm |
| Greutate | 53 g |
| Altele | calculator |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Casio |
| Cod EAN | 4549526355899 |









