| Tip | pentru bărbați |
| Mecanism | cuarț |
| Display | combinat |
| Rezistență la apă | 200 m |
| Forma carcasei | rotund |
| Materialul corpului | carbon |
| Culoarea cadranului | gri |
| Material de brățară | plastic |
| Culoare carcasei | albastru |
| Culoarea curelei | albastru |
| Geam | mineral |
| Cronograf | da |
| Calendar | da |
| Temporizator | da |
| Alarmă | da |
| Cronometru | da |
| Iluminare | LED |
| Semnalul sonor | 5 tipuri de alarme |
| Bluetooth | da |
| Precizie | ±15 secunde pe luna |
| Dimensiune carcasă | D46 mm |
| Greutate | 52 g |
| Altele | 12/24 format |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Casio |
| Cod EAN | 4549526322938 |









