| Tip | pentru bărbați |
| Mecanism | cuarț |
| Display | digital , săgeți |
| Rezistență la apă | 200 m |
| Forma carcasei | rotund |
| Materialul corpului | plastic |
| Culoarea cadranului | negru |
| Material de brățară | cauciuc |
| Culoare carcasei | verde |
| Culoarea curelei | verde |
| Geam | mineral |
| Cronograf | da |
| Calendar | da |
| Temporizator | da |
| Alarmă | da |
| Cronometru | da |
| Pedometru | da |
| Iluminare | LED |
| Semnalul sonor | 5 tipuri de alarme , semnal orar |
| Bluetooth | da |
| Precizie | ±15 secunde pe luna |
| Dimensiune carcasă | 51.3x48.9x16.6 mm |
| Greutate | 61 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Casio |









