| Tip | pentru bărbați |
| Mecanism | cuarț cu o baterie solară |
| Display | săgeți |
| Rezistență la apă | 200 m |
| Forma carcasei | rotund |
| Materialul corpului | inox , plastic |
| Culoarea cadranului | negru |
| Material de brățară | cauciuc |
| Culoare carcasei | negru |
| Culoarea curelei | portocaliu |
| Geam | mineral |
| Cronograf | da |
| Calendar | da |
| Alarmă | da |
| Cronometru | da |
| Iluminare | lumină acumulativă |
| Semnalul sonor | zilnic |
| Alimentat cu energie solara | da |
| Dimensiune carcasă | 52.5x49.8x15.5 mm |
| Greutate | 74 g |
| Altele | rezistența la impact |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Casio |









