| Tip | pentru femei |
| Mecanism | cuarț |
| Display | săgeți |
| Rezistență la apă | 30 m |
| Forma carcasei | dreptunghiular |
| Materialul corpului | inox |
| Culoarea cadranului | argintiu |
| Material de brățară | inox |
| Culoare carcasei | argintiu |
| Culoarea curelei | inox |
| Geam | mineral |
| Precizie | ± 20 secunde pe luna |
| Dimensiune carcasă | 31 x 22 x 7.5 mm |
| Greutate | 58 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Casio |
| Cod EAN | 4549526364280 |









