| Tip | pentru bărbați |
| Mecanism | cuarț |
| Display | săgeți |
| Rezistență la apă | 200 m |
| Forma carcasei | rotund |
| Materialul corpului | inox , aluminiu |
| Culoarea cadranului | negru |
| Material de brățară | inox |
| Culoare carcasei | argintiu |
| Culoarea curelei | inox |
| Geam | mineral |
| Calendar | da |
| Iluminare | săgeți si indici fluorescente |
| Precizie | ± 20 secunde pe luna |
| Dimensiune carcasă | D 44 mm |
| Greutate | 144 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Casio |
| Cod EAN | 4549526358883 |









