| Tip | pentru bărbați |
| Mecanism | cuarț |
| Display | săgeți |
| Rezistență la apă | 200 m |
| Forma carcasei | rotund |
| Materialul corpului | inox , plastic |
| Culoarea cadranului | negru |
| Material de brățară | inox , plastic |
| Culoare carcasei | negru |
| Culoarea curelei | negru , violet |
| Geam | safir |
| Calendar | da |
| Temporizator | da |
| Alarmă | da |
| Cronometru | da |
| Iluminare | lumina LED-uri auto , mâini luminiscente |
| Semnalul sonor | 5 tipuri de alarme |
| Bluetooth | da |
| Alimentat cu energie solara | da |
| Precizie | ±15 secunde pe luna |
| Dimensiune carcasă | D51 mm |
| Greutate | 148 g |
| Altele | data , ziua săptămânii , 12/24 format , doilea fus orar |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Casio |
| Cod EAN | 2000000020921 |









