| Tip | pentru bărbați , pentru femei |
| Mecanism | cuarț |
| Display | săgeți |
| Rezistență la apă | 50 m |
| Forma carcasei | dreptunghiular |
| Materialul corpului | inox |
| Culoarea cadranului | negru |
| Material de brățară | piele |
| Culoare carcasei | argintiu |
| Culoarea curelei | maro |
| Geam | mineral |
| Calendar | da |
| Fazele lunii | da |
| Precizie | ± 20 secunde pe luna |
| Dimensiune carcasă | 44.5x34 mm |
| Greutate | 55 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Casio |
| Cod EAN | 4549526376467 |









