| Tip | pentru bărbați |
| Mecanism | cuarț |
| Display | săgeți |
| Rezistență la apă | 200 m |
| Forma carcasei | rotund |
| Materialul corpului | inox |
| Culoarea cadranului | negru |
| Material de brățară | inox |
| Culoare carcasei | argintiu |
| Culoarea curelei | inox |
| Geam | safir |
| Cronograf | da |
| Calendar | da |
| Cronometru | da |
| Iluminare | săgeți si indici fluorescente |
| Precizie | -10+20 secunde pe luna |
| Dimensiune carcasă | D 43 mm |
| Greutate | 189 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Edox |
| Cod EAN | 7640428081187 |









